Červnové nezbytnosti

30.06.2021

Fůůůůha! Červen utekl jako voda, ale přitom mi přijde, že byl neskutečně dlouhý a to asi hlavně proto, že jsem tento měsíc měla plný zážitků, nových zkušeností, zkoušek a nespočet vykročení z komfortní zóny!

Tak se pojďme podívat na to, co se u mě v červnu dělo a co jsem si oblíbila!


Hudba

Jestli mi něco vždy dokázalo zvednout náladu a celkově zvednout mě samotnou ze židle, roztancovat a rozezpívat mě na maximalní volume, tak je to hlavně tahle písnička, která je plná energie a já si ji zamilovala!

Playlist

Tento měsíc u mě byl nejhranější playlist s názvem Good Vibes od Spotify ve kterém jsem narazila na již zmiňovanou písničku Lemon Tree.

Písničky v tomto playlistu jsou celkově dost pohodové, ale zároveň plné energie a dobré nálady... prostě plné pohodové letní nálady.


Podcast

Na to, že má Nikča vlastní podcast jsem přišla teprve nedávno, ale zamilovala jsem si ho hned, jak jsem si ho pustila do uší.

Je to spíše pohodový tip podcastu u kterého si opravdu oddychnete a nemusíte nad ničím přemýšlet, ale přitom vám předá i užitečné informace a tipy do života.

Nikča je mi neskutečnou inspirací a neskutečně ráda ji sleduju hlavně na Instagamu, kde od ní najdete spoustu inspirace motivace a úžasné energie!


You Tube

Kovy / Karel Kovář

Myslím, že Kovyho známe snad všichni. Na jeho propracovaná a ve většině případech neskutečně informativní a užitečná videa snad nikdo nemá.

Ve většině jeho videí se snaží vysvětlit aktuality ze světa, které jsou většinou složitější na pochopení, ale on to dokáže tak parádně vysvětlit, že to pochopí i úplný lajk, jako jsem třeba já!

Lucie Čechová

Lucinka začala na YouTube natáčet teprve nedávno (pokud nepočítám workouty) a myslím, že si vede skvěle a já bych její tvorbu tímto chtěla podpořit!
Její videa jsou pohodová, zajímavá a někdy dlouhá jako samotný film :D

Mé první video na YouTube!

No a musím si tady udělat i malé upozornění na můj YouTube kanál, kde přistálo mé první video! Konkrétně video recept a chystám tvořit videa další, tak budu ráda za váš odběr, 'lajk' a komentář, který i když to bude třeba jen tečka, tak mi neskutečně pomůže a udělá radost!


Sport

Odpočinek

Dřív pro mě bylo nepředstavitelné polevit a dát si odpočinek, ale teď už vím, jak je to důležité a tělo si z toho mnohdy odnese mnohem víc, než kdybyste trávili hodiny v posilovně!

Tento měsíc jsem měla takový hodně ulítaný, dělo se spoustu 'dobrodružství' a hold se stalo, že na cvičení už nezbylo tak moc času, jako když jsem byla celý měsíc jen doma.

A je to v pořádku, stále žiju a svět se nezbořil ba naopak! Já jsem měla tu možnost zažít spoustu nového a ne se jen zlepšovat ve cvičení na podložce. Mé tělo načerpalo novou energii a může mi důvěřovat, že ho poslouchám, stejně jako já důvěřuji jemu, když mi naznačuje, že bych měla polevit.


Jóga

Pozice holuba

Tato pozice je neskutečně pohodová a pro mě neuvěřitelně příjemná, obzvlášť, když jsem cítila, že potřebuji uvolnit pánev, kyčle a nohy.


Jídlo

Jahodová bublanina s rebarborou

Takto dokonale nadýchaná bublanina se mi snad jestě nikdy nepovedla a o její chuti ani nemluvím!

Můžete si ji ale udělat s jakýmkoli jiným ovocem si jen budete přát.


Kokosovo citrónové donuty

Jemná chuť kokosu s jemnou, ale zároveň dostatečně výraznou chutí citrónu, tak to je přesný popis těchto nadýchaných donutků.

Špenátové noky

K tomuto zelenému receptu snad ani nemám co říct, no prostě ho musíte vyzkoušet!


Mlsání

RAW tyčinky od Blendea

Blendejka přivedla na svět jejich novinku a to raw tyčinky ve 4 přichutích, kdy každá příchuť obsahuje jednu jejich super směs a za mě se tyčinky opravdu povedly!
Teď o ně zároveň probíhá u mě na Instagramovém profilu soutěž, která ale není jen o tyto tyčinky, ale také o jejich další novinku a to vegan Omega 3 a mé milované super greens. Soutěž probíhá až do 12.7.2021, tak se utíkejte zapojit.

Tyčinky jsou prostě skvělý snack na cesty nebo i jako taková sladká tečka během dne a jestli jsem si nějaké tyčinky také neskutečně oblíbila tak právě ty od Balíčku, obzvlášť jejich nejnovější chocotelu a slaný karamel.

Tyčinky mají opět naprosto skvělé složení a u mě nesmí nikdy v batůžku nebo šuplíku chybět!


Čokoláda

Myslím, ze tohle moc z vás nepřekvapí!
Čokoláda mi doslova koluje v žilách a jestli jsem si teď zamilovala nějakou konkrétní, tak Ajalu, která je sice dražší, ale ta chuť a složení za to opravdu jednou za čas stojí! Čokoláda se jen rozplývá na jazyku!


Zamilovala jsem si také nové čokošky z Lidlu, Way To Go a to především konkrétně ta s pekany a kokosem (zelený obal), ale i ta hořká v červeném obalu je skvělá!

Také nesmím zapomenout zmínit čokoládové hořké penízky ze Světa Plodů (slevový kód: withella5), které jsou ale lehce nebezpečné, jelikož si řeknete, že si dáte jen jednu a ono to u té jedné malé penízky většinou stejně neskončí... 

Skvělé jsou také čokolády Chocolate and Love z Albertu a to musím vypíchnout hlavně tu s pomerančem nebo granátovým jablkem.

A také novinku u Happy Power, veganské pralinky ve 4 příchutích, kde za mě vede karamel a hořká ganache!


Oblíbenosti

On The Boat

Tahle značka, ale především jejich filosofie je pro mě srdcovou záležitostí!

Přibylo jim do jejich úžasné kolekce další tričko LOVE MORE, HATE LESS, které naprosto miluju a také nové ručně pletené upcyklované náramky, kteé jsou 100% přírodní a i ty zlaté nitky v nich jsou takové, které by už nikdo nikdy nepoužil!

Vše je dělané s láskou k planetě a s láskou k lidem<3


Vděčnosti / momenty

Kompletně dokončená střední škola!

Nějak tomu nemůžu stále uvěřit, ale je to tak.
DOSLOVA se na mě usmálo štěstí a já složila všechny části maturity na poprvé úspěšně! Netajím se ale tím, že to bylo s pěkně odřenýma ušima a jak říkám spíše o štěstí (matika přesně na bod), ale hlavní je, že to mám a já konečně můžu ze svého života odhodit těžký balvan jménem stavebka!
Ale zároveň jsem vděčná, že jsem na téhle škole byla, protože mi do života přinesla spoustu skvělých lidí a mojí úžasnou kamarádku Áďu, bez které bych se nedohrabala snad ani do druháku a je mi neskutečnou inspirací v mnoha věcech!

Můj první ROZHOVOR

V květnových nezbytnostech jsem vám naznačila, že jsem absolvovala svůj první rozhovor, který už je od začátku června venku a vy si ho můžete přečíst zde.

A já ještě jednou a mnohokrát děkuji G21Vitality za tu možnost, být jejich malou součástí!


Zážitky

No, čím začít :D

Maturák

Jak jsem už zmiňovala, tak střední škola je za mnou a já si na začátku měsíce zajela pro své maturitní vysvědčení a hned po předání jsme měli naplánovaný jakýsi maturitní večírek spojený se stužkovákem.
Já na tyhle akce absolutně nejsem a jsem raději v klidu v pohodlí domova, takže můj plán byl takový, že si vyzvednu stužku a pofrčím domů, ale mé plány se jaksi převrátily úplně naruby.
Nikdy jsem se mezi lidmi ze třídy necítila úplně pohodlně a měla jsem pocit, že k sobě nějak moc nepasujeme, ale tady jsem zjistila, že je to vlastně úplně jinak. Popovídala jsem si se spoustou báječnými lidmi a taková spousta krásných slov na moji tvorbu se mi už dlouho nedostala a to hlavně i od lidí, které jsem měla nejednou chuť na svém profilu zablokovat, protože jsem měla pocit, že se mi musí jen a jen smát a sledovat mě jen pro pobavení.
Není to tak a já za ně neskutečně moc děkuju!

Haha:D Taky jsme si tady všichni potykali s učitelkami, jak je u nich na závěrečném večírku zvykem! Byly to ty nejlepší učitelky, jaké jsem si mohla jen přát a přála bych takové úplně každému!

Zpět ale k mému vyprávění, jak jsem měla v plánu jet hned domů, navíc jsem to slíbila i doma, jelikož jsem jela sama autem a mamka nechtěla, abych jela zpět autem unavená sama za tmy... Ale mně tam kupodivu bylo fakt fajn a nechtěla jsem ty lidi opouštět... Taky jsem byla jediná, kdo nepil a nechtěla jsem přijít o žádnou perlu, která tam čas od času od někoho byla:D Takže jsem odjezd stále odkládala a odkládala a mamku přesvědčovala, že pro mě jezdit jiným autem nemusí, že jsem v poho a řídit večer v létě za tmy nebude o nic horší než v 5 ráno v zimě, když jsem jezdila do školy.
Ale zase nejsem hazardér se životem a rozum mi říkal, že tet ve 4 ráno unavená (ikdyž já únavu stále nepociťovala, ale věděla jsem, že by to na mě do chvilky za volantem dolehlo) sama 1h autem asi fakt není dobrý nápad, takže jsem z ničeho nic udělala rozhodnutí, že nepojedu domů, ale k Ady, kde přespím a domů pojedu až ráno!!! 
Jako, pro někoho je to asi nic, ale já jsem člověk, co když někam jede a obzvlášť na noc, tak potřebuje mít miliardu svých věcí a potřebuje sebou mít jistotu a hlavně si to naplánovat minimálně pár dnů dopředu a ne takto z minuty na minutu! Připadala jsem si docela hustě a jako pravý teenager... ehm je mi 20! :D
Ale nakonec jsem za to byla fakt ráda, protože nechci ani myslet na to, co by se stalo, kdybych opravdu jela sama takto unavená až domů.

Takže shrnutí tohoto zážitku > V životě jsem takto dlouho nepařila, v životě jsem se na žádné párty takto nebavila, jsem vděčná za všechny lidi se kterými jsem tam mohla být, udělala jsem rozhodnutí, o kterém kdybyste mi pár měsíců dopředu řekli, že udělám, tak už jen při té představě bych se zhroutila, a celkově tento zážitek nejde vypsat do pár řádků, ale já ho budu mít už napořád v sobě.

Hledání bytu

Už je tomu tak, střední škola je za mnou a já se pouštím do další kapitoly mého života... upřímně stále moc nevím, jak to bude dál a co je pro mě to dobré, ale našla jsem si školu, do které jsem se takto na první pohled zamilovala a doufám, že mi opravdu sedne, tak jak si myslím.
Bohužel nebo možná pro mé osamostatnění bohudík je ale úplně mimo můj domov, proto byl červen plný řešení a hledání možnosti, kde budu bydlet.
Kolej pro mě a i vzhledem k tomu co dělám byla až poslední možnost a proto jsem se dala do hledání levného bytu popřípadě i spolubydlící.
No s těmi byty to tedy není žádná sranda, to vám povím:D S mamkou nám na tom zešedivělo pár vlasů, ale nakonec jsem ten svůj přeci jen našla a už se neskutečně těším, až si ho v srpnu pojedu převzít a zařídit a mám malinko i představu, že vám vše zdokumentuji, ale to nechci zase nic slibovat a uvidím, jak vše bude.

Tajný projekt

Strááááášně se nám to protahuje, ale slibuji, že už to tady bude brzo a já se nemůžu dočkat čím dál tím víc!

Ale také narůstá má nervozita, co na to asi řeknete a jak se to u vás vůbec uchytí.


Doufám, že se vám dnešní článek líbil a třeba jsem vám doporučila něco, co se stane i vaším oblíbencem!

Kdyby jste na mě měli nějaký dotaz, nebo mi chtěli napsat zpětnou vazbu, za kterou budu neskutečně ráda, můžete mi dát vědět na mém instagramu @_with.ella nebo na e-mail eliska.loss13@gmail.com.

Budu se na Vás těšit zase příště!
S láskou, Eliška<3 


Co je nového


Dýňový krém je záležitost, která je na podzim naprosto nepostradatelná.

Chia pudink je taková vděčná dobrota, která se hodí jak na snídani, svačinu, nebo třeba dezert.

... ...