Mé přírodní a eko kosmetické tipy

04.11.2020

Nechci aby to vyznělo, že jsem nějaká bába kořenářka a že vše musím mít 100% přírodní a bylinkové a levandulové,... to vůbec ne, ale postupem času jsem si začala všímat, že mi přírodní produkty vyhovují daleko více, déle mi vydrží a 'neomrzí' mě a také z jejich používání mám daleko lepší pocit, že své pokožce dávám, jen to co opravdu potřebuje a ne žádnou chemii, která bývá v 'běžných' produktech se složením dlouhým jako čínská zeď a doslova napsané čínštinou!

Přírodní produkty se skládají pouze ze základních ingrediencí a když produkt použijete, opravdu víte co jste si na pokožku, nebo třeba vlasy dali a ten pocit, že to vím je úžasný!

Ovšem každý máme pleť a potřeby jiné takže každému sedne něco jiného a také 'nic se nemá přehánět' a trocha chemie, pokud víš že ji tvá pleť potřebuje, také není hřích... Ale je super si ty úplně přírodní produkty nejdříve alespoň vyzkoušet a až poté soudit.

Věděli jste, že kůže je náš největší lidský orgán a že do sebe vstřebá až 60% toho, co na ni dáme? Už kvůli tomu bychom se měli malinko zamyslet ne jen nad tím, co do sebe dáváme ve formě potravy, což je také hodně důležité, ale právě co si dáváme i na pokožku.

A pár takových beauti a eko tipů, které já momentálně používám, bych vám zde dnes chtěla představit.


 TĚLO/SPRCHA

Rozhodla jsem se začít tím asi nejjednodušším a to tím vyměnit klasický sprcháč v plastové nádobce a většinou plný chemických složek za klasické tuhé mýdlo. Ano, ano... já vím... i já jsem dlouho hledala právě takové mýdlo, které by na kůži nevrzalo, nedrhlo a nevysušovalo, ale věřte mi i taková existují a dokonce je s nimi sprchování mnohem zábavnější než s klasickým sprcháčem.

Kvalitní tuhá mýdla navíc krásně voní, pokud sáhnete po správném, tak pokožku i krásně vyživí a takový vedlejší tip: například v těch kávových bývá i mletá káva, která skvěle slouží i jako jemný peeling a pro promasírování a prokrvení pokožky! Win win!

A která mýdla bych vám tedy doporučila? Za mě jsou perfektní ta od Almara Soap, Love Beauty and Planet (od kterých popř. Najdete i kvalitnější tekutá mýdla), či Fressia ...


VLASY/SPRCHA

Stejně jako u těla určitě stojí za vyzkoušení varianta kvalitního tuhého šampónu neboli šampuku, které už se dnes dají sehnat i taková, která vám z vlasů neudělají jen slámu, ale i je krásně vyživí.

Za mě opět Love Beauty and Planet, Nature Box, kde u obou značek opět najdete i tekutou verzi, která je v recyklovatelném obalu, nebo opravdu spoustu dalších... třeba na Aktin si určitě vyberete to své!


TĚLOVÉ KRÉMY

Opět, už na trhu najdete spoustu kvalitnějších tělových krémů, ale u mě si stejně získaly srdce spíše oleje s jednoduchým složením, většinou právě jen z jedné ingredience, podle které se i olej jmenuje.

Nebo se mojí láskou stala i másla, která opět dokonale voní a na ještě horké a trošku vlhké pokožce po sprše se nádherně rozpouští a stačí opravdu malinko na celé tělo!


OBLIČEJ

MASKY:

upřímně já jsem člověk, co nemá rád masky na obličeji! Nemám ráda takové ty, ze které se vám na obličeji stane beton a už vůbec ne ty plátýnkové, od kterých jsem vždy zapatlaná úplně všude a všude mě to svědí!

Pokud za mě nějaké masky ano, tak jsou to takové ty jednoduché například jílová, nebo konkrétně miluju 3 minutové masky od Havlíkova přírodní apotéka, které vám na pleti nezaschne ale krásně se vstřebá, vyživí a zbytek jen opláchnete vodou...

PEELING:

Na obličej musím opět jen a jen doporučit peeling ¨Porcelánová panenka¨ od ¨Havlíkova přírodní apotéka¨, který v sobě na rozdíl od ostatních peelingů neobsahuje hrubé 'kamínky', ale funguje enzimaticky, to znamená, že vaši pleť nebude zbavovat odumřelých buněk pomocí chemie, ani drsných zrníček, které by mohli potrhat vaši pokožku, ale působí tak, že odumřelé buňky rozezná od těch zdravých a pohltí je, takže vaše pleť zůstane krásně hladká i bez broušení.

Nebo si peeling jak na tvář, tak na tělo můžete vyrobit i sami... navíc zrovna tento voní úplně jak cini minis cereálie! Stačí smíchat 2 lžíce jemných ovesných vloček + 2 lžíce mandlové mouky + lžičku skořice (+ můžete přidat špetku kurkumy nebo zázvoru pro zahřání pleti)

KRÉMY NA OBLIČEJ:

A opět doporučuji Havlíkovu přírodní apotéku, kde si svůj krém najdete opravdu každý... mají skvělá složení a ty vůně(!!!), které ale vůbec nejsou umělé a chemické, ale krásně jemné a příjemné.

Stejně jako u krémů na tělo jsou i na pleť skvelé jednoduché na pleť určené oleje, nebo másla, či jejich kombinace ještě třeba s nějakou bylinkou, jako jsou třeba krémy od Fressia, od které jsem si produkty naprosto zamilovala a nejen díky jejich vůni, příjemnosti, účinkům, ale i díky tomu s jakou láskou byly vyrobeny a co do jejich výroby Monča vkládá!


BALZÁM NA RTY

Za mě jsou naprosto super ty od Knepp, které jsou navíc v eko a naprosto nádherných obalech, nebo značka WE LUV ECO, která ale asi bohužel není v ČR k sehnání...Také jsou super másla na rty, např. Saloos,...


DEODORANT

deodoranty a antiperspiranty fungují tak, že vám ucpou potící žlázy, tím pádem pot a bakterie, které by se měly přirozeně vyloučit z těla vám v těle zůstanou a budou se tam kupit a tím se i stává, že čím víc právě tyto chemické deodoranty používáte, tím váš pot více zapáchá (resp. bakterie v potu), ale existují i přírodní deodoranty a to deodorant z kamence. Ze začátku to pro vás bude možná nezvyk a bude vám ten pach více nepříjemný než z těch chemických sprejů, ale uvidíte, že stejně jako tělo na pachu s chemickými spreji přidávalo, tak teď bude postupně s přírodním kamencem ubírat! Kamenec navíc není tak drahý a vydrží vám pěkně dlouho!... přeci jen je to kámen/krystal.

Ale pokud přeci jen nějakou tu vůni potřebujete, tak opět se dají sehnat už i přírodní voňavé deodoranty, např Love Beauty and Planet, Senses, Kvitok a podobné...


ZUBY

Ani nevíte, jak jsem nadšená z toho, že už se dají eko kartáčky a dokonce i pasty s lepším složením sehnat i v klasických obchodech! Existují například bambusové kartáčky, které ale mně osobně nesedí e dřou mě, nebo jsou kartáčky, které se dají reciklovat a takové už najdete nejen na e-shopech, nebo v drogeriích, či obchůdkách se zaměřením na zdravou stravu, ale už je najdete i v některých běžně dostupných obchodech a například už i v menším Lidlu!


A na závěr bych vám zde chtěla napsat jestě pár tipů, které jsem ale nevěděla kam zařadit

Růžová voda, heřmánková voda, levandulová voda, nebo jakákoli přírodní bylinková voda krásně zklidňuje pokožku, nebo se dají použít i jako tělová voda místo parfému.

Tea tree olej je skvělý na vznikající pupínky, jelikož tea tree olej vysušuje, takže je ale zase potřeba ho používat opatrně!

Již zmiňovaný kamenec je super nejenom jako deodorant, ale také jako fixátor a desinfekce drobných ranek, či akné, nebo se z něj dá vylouhovat tekutina na kloktání při bolestech v krku (chuťově je odporná, ale pomáhá perfektně!)

 Hořčíkový olej... skvělý pomocník pro úlevu bolesti svalů nebo křečím! Já ho například občas používám na noc proti křečím do lýtek.

Látkové tampónky na obličej místo jednorázových, pro nás malá a pro planetu velká změna k lepšímu! A opět už jsou mnohem dostupnější, za což jsem opravdu ráda!


Mohla bych ještě pokračovat, ale to by tento článek už asi nikoho nebavil, proto jsem vám sem dala alespoň takové ty mé nejzákladnější a každodenní produkty.

Budu ráda za zpětnou vazbu a napíšete mi, jestli jste článek vůbec dočetli, jestli se vám líbil a co přírodního například používáte vy?

Také budu ráda za jakoukoli konstruktivní kritiku, co příště při psaní článku třeba změnit, nebo vylepšit!

Budu se na vás těšit zase u dalšího článku nebo na mém instagramu @_with.ella kde najdete mnohem více z mého každodenního života.

S láskou Eliška!

... ...